Dt. Sema Saçlı

Kurucu Hekim

Kurucu Hekim Dt. Sema Saçlı

1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Sema Saçlı, ilk ve orta öğretiminin ardından 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne girmiş ve fakülteden 2002 yılında mezun olarak diş hekimi ünvanını almıştır. 2014 yılında, Bezm-i Alem Üniversitesi (Vakıf Gureba) ile Aachen Üniversitesi’nin ortak programı olan Diş Hekimlğinde Lazer Uygulamaları adlı Mastership programında eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca 2020 yılından beri, Nişantaşı Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Yüksek lisans tezinde ‘Bruksizmli (Diş sıkan ve diş gıcırdatan) bireylerde, duyguları tanımlama ve kişilik özelliklerinin ilişkileri’ üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

2002-2003 yılları arasında Özel Büyükçekmece Hastanesi’nde görev yapmıştır. 2003 yılında Esencan Cerrahi Tıp Merkezi’nde çalışmaya başlayan Saçlı, 2013 yılına kadar görevine burada devam etmiş, diş bölümünün yöneticiliğini üstlenmiştir. 2006 yılında kısa süreliğine Bahçelievler Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi- Esenyurt Polikliniği’nde çalışmıştır. Şu an Esendent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde görev yapan Saçlı, merkezin kurucu hekimlerinden ve yöneticilerindendir.

2010 yılında İsviçre Basel’de implantoloji eğitimi almış, 2012 yılında Ege Bölgesi Diş Hekimliği Odası’nın açtığı azot protoksit kursu ile piezo cerrahi kursuna katılmıştır. 2013 yılında ise İtalya Regio-Emilia’da (Techno-dent) azot protoksit eğitimi ve Almanya Nürnberg’de (Internationales Fortbildungszentrum für Zahnärztliche Implantologie) implantoloji eğitimi almıştır.

2007-2012 yılları arasında International Team of Implantology (ITI dental implantoloji grubu) üyesi olan Saçlı, 2012 yılında Global Diş Hekimliği Derneği’nin kurucu üyeliğinde de bulunmuştur. Ayrıca 2012’den beri Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği (EDAD) ile Ağız ve Diş Sağlığı Kuruluşları Derneği (ADİŞSAD) üyesidir.

Uzman Hekim Kadrosu

Bölgenin en iyi uzman hekim kadrosuna sahibiz.

20+ Yıllık Deneyim

Köklü geçmişimizle esenyurt bölgesinde hizmet vermekteyiz.

Diş Sağlığı Merkezi

Ağız ve diş sağlığı merkezi olarak bölgemizde tekiz.

Sedasyon

Bölgesinde sedasyonla tedavi uygulayabilen tek kliniğiz.

Bilgi ve Randevu

Randevu Formu