İmplant

Diş çekimi gibi sebeplerden dolayı ağızda eksilen dişlerin işlevini ve estetiğini tekrar sağlamak, ağız sağlığı için önemlidir. Bu durumda implant tedavisi uygulanır. İmplant, dokuyla uyumlu malzemeden yapılan ve çene kemiğine yerleştirilen yapay diş köküdür. Bu tedavi geleneksel kaplama, köprü ve tam protezlere göre daha güvenli ve daha kullanışlı bir tedavidir. İmplant üzerine yapılan protezler gerçek dişlerin yerini alırken doğal bir yapı oluşturur.

İmplanta Nasıl Karar Verilir?

İmplant vidaları belirli bir kalınlığı ve genişliği olan yapılardır. Bu nedenle çene kemiğinin, implant koyulması düşünülen bölgede vidayı kabul edecek yüksekliğe ve genişliğe sahip olması gerekir. Çene kemiğinin gücü implantın başarısını etkileyen bir unsurdur. Ayrıca o bölgedeki bazı oluşumlar dikkate alınarak yeterli mesafe olup olmadığına karar verilir.

İmplant tüm protezlere oranla daha uzun ömürlüdür. Tedaviden sonra doğru ve düzenli bir ağız bakımı gerekir.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

İmplant operasyonlarının 10 dakika içinde yapılması bile mümkündür. Diş ve kemik yapısına göre belirlenen operasyon şekli süreyi değiştirir. Genelde ilk operasyondan sonra birkaç ay içinde işlem bitirilir. Implantların kemikle tam birleşmesini sağlamak amacıyla ilk 2-3 ay implant üstüne gelen yüklerin en aza indirilmesi gerekir. Bu iyileşme süresinde uygun geçici bir protez yapılarak hastanın diş ihtiyacı karşılanır. Daha sonra kalıcı dişler implantların üzerine monte edilerek tedavi sonlandırılır.

Whatsapp Destek Hattı
+90 546 596 10 56

Whatsapp Destek Hattı
+90 546 596 10 56

https://esendent.com.tr/wp-content/uploads/2021/06/esendent-logo-1.png

Diş hekimliği alanında çağdaş tedavi teknikleri ve hizmet anlayışını kendisine ilke edinen Özel Esendent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, İstanbul’un Esenyurt ilçesinde 2013 yılında Dt.Sema SAÇLI tarafından kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Copyright 2021 Özel Esendent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi.

Copyright 2021 Özel Esendent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi.

0212 596 10 56
Whatsapp