Pedodonti Kliniği(Çocuk Diş Hekimliği)

Pedodonti (çocuk diş hekimliği) 0-13 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin korunmasını, çürük ,travma, kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların giderilmesini amaçlayan ana bilim dalıdır.

Süt dişlerinin birinci görevi çocuğun beslenmesini sağlamaktadır. Süt dişleri ayrıca kapladıkları alanı kendilerinin yerine gelecek olan kalıcı diş için korumakta ve kalıcı diş sürerken ona rehberlik yapmaktadır. Süt dişlerinin erken çekiminde daimi dişlerin sürmesi ile ilgili birçok problemle karşılaşılmaktadır.

4 yaşından küçük çocuklarda, tedavisi uzun sürecek çocuklarda ve gelişim geriliği olan engellilerde sıklıkla genel anestezi ile tedavi yapılmaktadır.

Flor Uygulamaları:

Flor dişlerin yapısını güçlendiren ve çürüğü önleyen bir maddedir. Yeni sürmüş dişler çürüğe karşı dirençsizdir. Flor, diş minesini kuvvetlendirerek dişi korur. Profesyonel flor uygulaması sadece diş hekimleri tarafından uygulanır ve 6 ayda bir yapılmalıdır.

Fissür Örtücü:

Daimi dişlerin çiğneyici yüzeylerin derin ve çürümeye meyilli olukları kapatmaya çalışırlar. Böylece bakteri girişi engellenmiş olur.

Yer Tutucular:

Erken süt dişleri kayıplarında alttaki dişin yerini koruması için yer tutucu yapılır. Yer tutucular, komşu dişlerin çekim boşluğuna hareket etmeleri ve bu yolla daimi dişin ya gömük kalmasını ya da farklı yerden çıkmasını, dolayısıyla ilerde ortodontik bozukluk oluşmasını önlemeye yarar.

Whatsapp Destek Hattı
+90 546 596 10 56

Whatsapp Destek Hattı
+90 546 596 10 56

https://esendent.com.tr/wp-content/uploads/2021/06/esendent-logo-1.png

Diş hekimliği alanında çağdaş tedavi teknikleri ve hizmet anlayışını kendisine ilke edinen Özel Esendent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, İstanbul’un Esenyurt ilçesinde 2013 yılında Dt.Sema SAÇLI tarafından kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Copyright 2021 Özel Esendent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi.

Copyright 2021 Özel Esendent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi.

0212 596 10 56
Whatsapp