Ortodonti Kliniği

Ortodonti; diş, çene ve yüz üçlemesini, normal yapı ve gelişim açısından ele alan ve bu konuyla ilgili sorunların tedavisini yapan diş hekimliği bölümüdür.

Ortodontiye Şu Sorunlar Sonucu İhtiyaç Duyulur:

  • Kalıtım ve gelişim yetersizliklerinden doğan sorunlar
  • Dudak ısırma, parmak emme, uzun süre biberon ya da emzik kullanma gibi yanlış alışkanlıklardan doğan sorunlar

Çapraşık dişlerin bulunduğu bir ağzın temizliği kolay sağlanamaz ve bunun sonucunda diş eti hastalıkları ve çürükler oluşur. Çapraşık dişlerle çiğneme da doğru yapılamaz, bu da sindirim sisteminde sorunlara yol açabilir. Bu durumlarda uygulanan ortodonti tedavisi sayesinde çapraşıklık ve uyumsuzluklar giderilir.

Ortodonti tedavisi sayesinde çapraşıklık ve uyumsuzluklar giderilir.

Ortodontik Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Ortodontinin temel olarak iki çeşit tedavi yöntemi vardır: Kişinin kendisinin takıp çıkarabileceği hareketli aygıtlar ve doktor tarafından dişlere yapıştırılan sabit aygıtlar. Bunlar da kendi içinde alt gruplara ayrılır. Örneğin hareketli aygıtlar, tedavi amaçlı veya tedavi sonrası pekiştirme amaçlı olabilir. Sabit aygıtlar ise dişin arka ya da ön yüzeyine takılan metal ve estetik teller olarak ayrılır. Materyaller ve tedavi tipleri değişkendir.

Ortodontik tedavi acı veren bir tedavi değildir, ancak ilk birkaç hafta alışmaya bağlı bazı ufak sorunlar yaşanabilir. Bunun dışında hasta yediklerine biraz dikkat ederek normal yaşantısını sürdürebilir.

Ortodontik Tedavi Ne Kadar Sürer?

Sorunun türüne göre değişmekle beraber ortodontik tedavi uzun sürelidir ve her aşama değişkenlik gösterir. Bazı kapanış bozuklukları tek fazlı bir tedaviyle halledilebilirken bazı tedaviler iki-üç fazda olmaktadır. Basit problemler üç ay içinde halledilebilir. Bütün dişler çıktıktan sonra yapılacak sabit tedavide sorunun büyüklüğüne göre 6-24 ay gibi bir sürede olumlu sonuç alınmaktadır.

Whatsapp Destek Hattı
+90 546 596 10 56

Whatsapp Destek Hattı
+90 546 596 10 56

https://esendent.com.tr/wp-content/uploads/2021/06/esendent-logo-1.png

Diş hekimliği alanında çağdaş tedavi teknikleri ve hizmet anlayışını kendisine ilke edinen Özel Esendent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, İstanbul’un Esenyurt ilçesinde 2013 yılında Dt.Sema SAÇLI tarafından kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Copyright 2021 Özel Esendent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi.

Copyright 2021 Özel Esendent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi.

0212 596 10 56
Whatsapp