Kanal Tedavisi Nedir?

Eğer dişin kök kanallarındaki sinirler iltihaplanmışsa veya canlılığını sürdüremeyecekse kanal tedavisi gerekir. Bu tedavi sayesinde dişin içi temizlenir ve diğer dişleri rahatsız etmeyecek şekilde dolgu yapılır. Böylece dişin kullanılırlığı yeniden sağlanmış ve ağızda bir diş eksikliği giderilmiş olur.

Kanal Tedavisi Neden Yapılır?

Kanal tedavisi, sinirleri işlevini kaybetmiş dişlerin çekilmemesi için uygulanan bir tedavidir. Diş içerisindeki sinirler kendisini onaramayacak kadar hasar görürse diş ölür ve hissizlik gösterir. Ölmüş sinirler çıkarılmazsa diş kaybedilir. Enfeksiyon tüm dişe yayılmaya, kök ucunu ele geçirmeye ve dokulara zarar vermeye başlar. Meydana gelen boşlukta apse, şiddetli ağrı ve şişlik oluşur. Bu aşamada antibiyotik tedaviyle şiş indirilmeye çalışılır. Şiş indikten sonra durum çok kötüye gitmemişse diş çekilmez ve kanal tedavisi uygulanır. Bu dolgu, diş tekrar enfekte olmazsa ömür boyu kullanılabilir.

Dişlerden birisi sorun çıkardığında uygulanan en yaygın tedavi, kanal tedavisidir.

Kanal Tedavisi Mutlaka Uygulanmalı mıdır?

Kanal tedavisi, sanılanın aksine, diş çektirmekten daha az ağrılıdır ve daha az hissedilir. Eğer hasta diş çektirirse boşalan kısma protez vb. yaptırmak zorunda kalır. Bunun yapılmaması durumunda boş kısma kayan dişler ağızda bir çapraşıklığa neden olur. Yani diş çekimi ve devamındaki tedaviler daha zahmetlidir, bu sebeple kanal tedavisi tercih edilmelidir.
Ağız ve diş sağlığı merkezimizde 7 gün 08:00-24:00 saatleri arasında açık bulunan kliniklerimizin yanı sıra tam teşekküllü ameliyathanemiz de hastalarımızın hizmetindedir. Ameliyathanede doktorlarımız tarafından genel anestezi yapılarak diş operasyonları gerçekleştirilmektedir.

Whatsapp Destek Hattı
+90 546 596 10 56

Whatsapp Destek Hattı
+90 546 596 10 56

https://esendent.com.tr/wp-content/uploads/2021/06/esendent-logo-1.png

Diş hekimliği alanında çağdaş tedavi teknikleri ve hizmet anlayışını kendisine ilke edinen Özel Esendent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, İstanbul’un Esenyurt ilçesinde 2013 yılında Dt.Sema SAÇLI tarafından kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Copyright 2021 Özel Esendent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi.

Copyright 2021 Özel Esendent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi.

0212 596 10 56
Whatsapp