Dental Lazer Kliniği

Lazer, bir elektromanyetik ışık yükselticisi tarafından üretilen yoğunlaştırılmış enerjiye sahip doğrusal hareket eden bir ışınımdır. Diş hekimliğinde bu enerji dokuların içerisindeki su moleküllerini buharlaştırarak dokuyu parçalamakta kullanılır.

Kanal Tedavisi Neden Yapılır?

Küçük müdahalelerde anestezi gerekmez. Hem operasyon sırasında hem de iyileşme döneminde zaman tasarrufu sağlar. Ayrıca lazerler , diş beyazlatılmasında da kullanılır. Klasik yöntemlerle kıyasladığında lazer, hem seans süresini kısaltır hem de beyazlatmanın kalıcılığını artırır.

Lazer özellikle kronik apseli ve inatçı enfeksiyonlu dişlerin kanal tedavisinde, kök dezenfeksiyonunu sağlamak için de kullanılır. Böylece uzun süre antibiyotik kullanımına gerek kalmaz ve kanal pansumanı sayısı azaltılmış olur.

Lazerlerin bir başka kullanım alanı da diş eti operasyonlarıdır. Koyu renkli diş etlerinin renginin açılması ve şekillendirilmesi gibi tedavilerde yüksek başarı sağlar.

Lazer ile cerrahi müdahaleler kanamasız yapılabilir.

Whatsapp Destek Hattı
+90 546 596 10 56

Whatsapp Destek Hattı
+90 546 596 10 56

https://esendent.com.tr/wp-content/uploads/2021/06/esendent-logo-1.png

Diş hekimliği alanında çağdaş tedavi teknikleri ve hizmet anlayışını kendisine ilke edinen Özel Esendent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, İstanbul’un Esenyurt ilçesinde 2013 yılında Dt.Sema SAÇLI tarafından kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Copyright 2021 Özel Esendent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi.

Copyright 2021 Özel Esendent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi.

0212 596 10 56
Whatsapp